Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Вардар Јуниор и Радовиш (ЛИНК)

Покрај дербито во Охрид, меѓу “гладијаторите” и составот на Пролет, во рамките на 10. коло од Суперлигата, се игра уште еден натпревар во Скопје.

Станува збор за дуелот меѓу Вардар Јуниор и Радовиш, чии форми се во нагорна линија, па би требало да има интересен ракомет во СЦ “Јане Сандански”.

Мечот започнува во 19:00 часот, а може да го гледате на линкот во продолжение…