Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Металург и Металург 2 (ЛИНК)

Натпреварите во Супер машката лига продолжуваат, а викендов на програмата е 10. коло во кое најголемите возбудувања се чекаат утре во Охрид.

Денеска на терените ќе се најдат составите на Металург, кои ќе имаат меѓусебна пресметка во салата во Автокоманда. Покрај тоа денеска на двобој ќе бидат и Бутел Скопје со Пелистер и Струга со Работнички.

Металург и Бутел Скопје се фаворити за победа, додека во Струга според формата тимот на Работнички треба да има предност.

Натпреварот меѓу Металург и Металург 2 се игра вечерва во Автокоманда со почетокво 18:00 часот, а може да го следите на линкот подолу…