Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Металург и Партизан (ЛИНК)

Ракометарите на Металург по двата порази од Рамат Хашарон и од Нексе Нашице, денеска ќе го одиграат третиот натпревар на турнирот во Кањижа.

Ривал на избраниците на Дамир Стојановиќ ќе им биде српски Партизан, против кој може да се очекува првата победа.

Натпреварот меѓу Металург и Партизан започнува од 15:00 часот, а може да го гледате на следниот ЛИНК.