Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Охрид и Пролет (ЛИНК)

Главниот настан на домашна сцена е дербито од Суперлигата. Погледите се насочени кон Охрид каде што овој тим е домаќин на Пролет во рамки на 10. коло. Се работи за дуел на кој се очекува да има големо надигрување.

Составот на Охрид денеска ќе се обиде да се реваншира за поразот на стартот од сезоната во Скопје така што ова е шанса за уште еднаш да биде виден убав ракомет меѓу овие две екипи кои се во првата четворка.

Мечот започнува од 17:00 часот во СРЦ “Билјанини Извори”, а може да го гледате на линкот во продолжение…