Гледајте го во живо натпреварот Македонија – Грција (ЛИНК)

Натпреварот меѓу Македонија и Грција кој денеска ќе се одигра со почеток во 18 часот ќе ги затвори квалификациите за нашата репрезентација. Веќе е обезбеден пласманот на Европското првенство и јасно е дека денеска е битката само за првото место на табелата во Групата 3.

И овој нтатпревар оди во пренос на ТВ Телма, но доколку сте надвор од Македонија тогаш ќе можете да го следите на некој од линковите во продолжение.

ЛИНК 1

ЛИНК 2