Георгиевски за 24Ракомет: Со Раул сè е поинаку, тој многу добро си ја знае работата (ВИДЕО)

Македонските репрезентативци веќе пристигнаа во главниот град на Хрватска и со нетпрение го очекуваат првиот натпревар против Словенија.

Селекторот Раул Гонзалес на пат поведе 19 играчи, од кои 16 ќе добијат шанса на првиот дуел од групната фаза против стариот должник.

Десното крило Гоце Георгиевски со комплименти зборува за работата на Раул Гонзалес и се надева дека сработеното во подготвителниот период ќе биде видено на дело во Хрватска.

Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…