Vujovic

Вујовиќ за 24Ракомет ТВ: За мене ќе навиваат Македонци, Словенци, Хрвати и Црногорци (ВИДЕО)

Македонија денеска ќе го одигра првиот натпревар на ЕП, а противник е стариот должник Словенија. На клупата на Словенија седи поранешниот тренер на Вардар и поранешен македонски селектор, Веселин Вујовиќ.

Секогаш интересен за медиумите, Вујовиќ ексклузивно говори за 24Ракомет на денот на натпреварот за неговата популарност во Македонија, за пресметката на Хрватска и Србија, за Раул и Червар…

Натпреварот меѓу Словенија и Македонија се игра денеска во „Арена Загреб“ со почеток во 19:30 часот, а каков пречек од нашите навивачи очекува Вујо…

„Знам дека вечерва ќе добијам најголем аплауз од сите во салата, Словенци, Хрвати, Македонци и Црногорци.“ – вели Вујо.

Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…