Викендов на терените низ Македонија…

Поради ЕХФ-неделата и натпреварите на сениорската и на младинската репрезентација викендов ќе нема многу натпревари во женска конкуренција во домашното првенство. Затоа, пак, ќе има четири репрезентативни средби.

Покрај тоа и Еурофарм Работник игра на домашен терен во Купот на ЕХФ така што ќе биде максимално возбудливо на теренот и во Битола.

Сите средби кои ќе се одиграат од денеска до недела на терените низ Македонија можете да ги видите во продолжение.

ВИКЕНДОВ НА ТЕРЕНИТЕ НИЗ МАКЕДОНИЈА

ПЕТОК, 22 МАРТ

15:00ч

МАКЕДОНИЈА – ЦРНА ГОРА (Пријателска, младинки)

17:00ч

МАКЕДОНИЈА – ЦРНА ГОРА (Пријателска, жени)

САБОТА, 23 МАРТ

10:00ч

МАКЕДОНИЈА – ЦРНА ГОРА (Пријателска, младинки)

12:00ч

МАКЕДОНИЈА – ЦРНА ГОРА (Пријателска, жени)

16:30ч

МЛАДОСТ БОГДАНЦИ – ВЕСНА АКУМУЛАТОРИ (Прва машка лига, плеј-аут)

18:00ч

МЕТАЛУРГ – ПЕЛИСТЕР (Супер машка лига, плеј-оф)

ГРК ТИКВЕШ 2014 – РАБОТНИЧКИ (Прва машка лига, плеј-оф)

18:30ч

ПРОЛЕТ – БУТЕЛ СКОПЈЕ (Супер машка лига, плеј-оф)

АСТРАИОН – ПАРТИЗАН (Прва машка лига, плеј-аут)

19:00ч

ОХРИД – ПРИЛЕП (Супер машка лига, плеј-аут)

НЕДЕЛА, 24 МАРТ

12:30ч

МЕТАЛУРГ 2 – МЛАДОСТ 09 (Прва машка лига, плеј-оф)

13:00ч

ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА – ПРЕСПА 2015 (Прва машка лига, плеј-оф)

17:00ч

АЕРОДРОМ – ТЕКСТИЛЕЦ (Прва машка лига, плеј-аут)

17:30ч

МРК КУМАНОВО – РИНИА М (Прва машка лига, плеј-аут)

18:00ч

РАДОВИШ – СТРУГА (Супер машка лига, плеј-аут)

19:00ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – ХАНОВЕР (Куп на ЕХФ)

ВАРДАР НЕГОТИНО – МАКЕДОНИЈА ЃП (Прва машка лига, плеј-о