Веќе и стана навика: Лејно пак во ТОП 5 одбрани (ВИДЕО)

Малку се изборите на ЕХФ за најдобри одбрани сезонава во кои ја нема француската интернационалка на голот на Вардар, Амандин Лејно.

Па така и во последното коло против Будуќност, таа беше една од најзабележителните на теренот, а една од нејзините одбрани се најде во ТОП 5 одбрани. Погледнете ТУКА…