Вечно ќе се памети: Најдобар гол за 2017 година е оној на…(ВИДЕО)

Европската ракометна федерација ја објави компилацијата на најдобрите 30 голови за 2017 година, а сите можете да претпоставите чиј е број 1. Оној на Лука Циндриќ во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн против Барселона во последните мигови од натпреварот. На листата се наоѓаат и погодоци на Иван Чупиќ, на Тимур Дибиров, Дејан Манасков, како и екс вардарецот Алекс Душебаев. Уживајте…