Вардар ги има најдобрите голманки: Лејно, Суслина и Песоа во ТОП 5 одбрани на Ф4 (ВИДЕО)

Македонскиот шампион Вардар загуби во финалето на завршниот турнир од Лигата на шампионите од Ѓер со 31:30, но покажа дека има најдобри голманки. Амандин Лејно, Ина Суслина и Маиса Песоа имаа свои моменти на двата дуели против ЧСМ Букурешт и Ѓер.

Лејно има две одбрани во изборот на ЕХФ, а Песоа и Суслина по една. Најдобра е одбраната на Русинката, кога и фати зицер на Ивет Брох. Погледнете ги ТОП 5 одбраните на Ф4 ТУКА