Вардарци знаат да се журкаат – погледнете кои се најдобри „денсери“ (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар веќе неколку дена се на заеднички одмор на хрватското приморје. Најпрво беа во Сплит, па на Хвар, а ќе ги посетат и Бол на Брач и Вис.

За играчките способности на сите „црвено-црни“ ракометари доволно знаеме сите, а за време на престојот во Хрватска ги покажаа и танцувачките.

Ако се суди според видеото во продолжение, најдобри во танцување се руските интернационалеци Сергеј Горбок и Глеб Калараш. Погледнете…