Вардарци го одржаа првиот тренинг во Келн (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Вардар пристигнаа први во Келн, сместувањето и аклиматизацијата поминаа од дневниот ред, па дојде време и за првиот тренинг во пресрет на полуфиналниот дуел со Монпелје.

Вардарци видно расположени се упатија кон салата за тренинг која се наоѓа во близина на “Ланксес” арената каде ќе се успробуваат на дело тактичките замисли на тренерот Гонзалез.

Монпелје е далеку од наивен противник, па ништо не смее да биде оставено на случајноста. Актуелниот европски првак посакува нова титула, а за да се дојде до неа секако мора да се смисли само француски рецепт.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”random” animation_effect=”bounce” album_title=”true” album_id=”325″]

Натпреварот против Монпелје се игра во сабота со почеток од 18:00 часот.