Вардарки полнат батерии: Хмирова на снег, Лекиќ замина „некаде далеку“ (ФОТО+ВИДЕО)

Ракометарките на Вардар имаат шест победи на шест меча во Лигата на шампионите и се единствена екипа без загубен бод. Затоа заслужено го користат одморот до 8 јануари, пред стартот на подготовките за следниот турнир од Лигата на шампионите и ВРХЛ лигата…Татјана Хмирова ги полни батериите во соседна Бугарија, додека Андреа Лекиќ не ја открива дестинацијата, но судејќи според тоа што може да се види на фотографиите и видеото, таа е некаде далеку каде има сонце…