Борозан и Дибиров го имаат потегот на мечот против Целје (ВИДЕО)

Натпреварот меѓу Вардар и Целје од 14. коло во СЕХА-лигата заврши со победа на „црвено-црните“ од 35:27, а на овој дуел имаше неколку атрактивни потези.

300x250

Одлуката за потег на мечот падна на додавањето на Вуко Борозан до Тимур Дибиров. Притоа акцијата беше завршена со цепелин. Момент, кој заслужува да се види повеќепати.