Борозан за 24Ракомет ТВ: Од соиграчите го добив најдобриот роденденски подарок (ВИДЕО)

Македонскиот шампион Вардар триумфираше над Веспрем во финалето на регионалната СЕХА лига со резултат (26-21) . Бекот на „ црвено – црните“ , Вуко Борозан кој беше прогласен за најдобар лев бек на турнирот истакна дека нема подобар роденденски подарок од оваа титула вечерва

Целосната изјава погледнете ја во видеото подолу