Ачрук за 24Ракомет ТВ: Не е важно против кого играме, сакаме само да победуваме (ВИДЕО)

Една од најдобрите ракометарки на полската репрезентација Кинга Ачрук одигра добра сезона во дресот на Будуќност. По четвртата позиција на „фајнл фор“ турнирот минатата сезона, Арчук се надева дека нејзината екипа годинава ќе успее да стигне до финалето на Лигата на Шампионите.

Целосната видео изјава на Ачрук видете ја во видеото подолу.

Будуќност утре силите ќе ги вкрсти со Ѓер во првото полуфинале.