Ах.. А како ќе беше само неверојатно нејзиниот погодок да ја донесеше титулата во Скопје (ВИДЕО)

Андреа Лекиќ беше вистински лидер на “вардарки” во текот на целата сезона, а со своите настапи на последниот Ф4 во Будимпешта покажа како се бранат боите на својот клуб.

300x250

Некогашната најдобра светска ракометарка постигна ревија на прекрасни погодоци во дресот на Вардар, но оној кој беше постигнат на дваесетина секунди пред крајот на финалниот меч беше вистинско ремек дело. Ќе беше навистина прекрасно тој погодок да им ја донесеше првата и последна титула на вардарки, а извонредната Лекиќ на тој начин да се отпишеше од Вардар, Скопје и Македонија.

И покрај се, ЕХФ не можеше да остане имун на најдобриот погодок на Ф4 турнирот во Будимпешта па сосема заслужено се најде на врвот на најубавите погодоци на завршниот турнир.

Најдобрите пет голови  во Будимпешта погледнете ги на следниот ЛИНК