Ангеловски и Георгивски со Белфор елиминирани од Купот на Франција

Составот на Белфор, каде настапуваат двајцата македонски интернационалци Александар Ангеловски и Дарко Георгиевски, загуби на домашен терен во натпреваротод 5 коло на францускиот Куп од Понто Комбо со 22:29.

Ангеловски беше најдобар во тимот на Белфор и постигна 6 голови од 7 обиди, а Георгиевски имаше 1 од 1, но не играше многу поради двете исклучувања.