Амандин Лејно за 24 Ракомет ТВ: Ве сакам сите, но сега морам да одам… (ВИДЕО)

После освоената круна на Мундијалот во Германија, Амандин Лејно зборуваше за 24 Ракомет ТВ, а имаше интересни коментари.

Лејно беше една од најдобрите на теренот и секако клучната ракометарка во победата над Норвешка бидејќи во моментите кога се кршеше резултатот таа одбрани неколку тешки топки.

Што кажа во својата изјава можете да слушнете и да погледнете во видеото подолу.