Алтахус за 24Ракомет ТВ: Се пензионирам, но ќе бидам најверен фан на Вардар (ВИДЕО)

Ања Алтахус одигра одличен натпревар во дресот на Вардар во големото финале кое по продолженијата заврши во полза на унгарскиот шампион – Ѓер 31-30. Алтхаус најави дека оваа и е последна сезона и вечерашниот натпревар значеше и збогување со Лигата на Шампионите.

Во продолжение погледнете ја видео изјавата на Ања Алтахус за 24Ракомет ТВ.