Ако не сте во Македонија: Гледајте го натпреварот Македонија – Бахреин во живо (ЛИНК)

После стартната победа против Јапонија в петокот денеска репрезентацијата на Македонија го игра мечот од 2. коло на Светското првенство, а противник е Бахреин.

И овој меч како и сите следни ќе бидат пренесувани на првиот канал на Македонската телевизија. Сепак, доколку не сте во можност да го следите овој натпревар на МТВ тогаш ние ви нудиме солуција да го погледнете овој натпревар на некој од другите канали кои се достапни надвор од Македонија.

Ќе ви понудиме линкови, па вие може да одберете каде ќе ја следите средбата.

Инаку, се работи за дуел со кој се отвора 2. коло во Групата Б која се игра во Минхен.

ЛИНК 1

ЛИНК 2