Ако не станел ракометар, ќе бил одличен кошаркар (ВИДЕО)

Во екипата на Барселона има одлични ракометари од неколку репрезентации, а секој од нив поседува различни квалитети.

Пивотот Лудовик Фабрегас од Франција покрај тоа што е одличен во нападот и во одбраната и е еден од најдобрите пикери во Европа, тој потврди дека кога не би бил ракометар би бил одличен кошаркар.

Ваков погодок е дефинитивно тешко да се постигне, но за мајстори како Фабрегас тоа е најлесната задача. Погледнете!