Абутовиќ: Против Загреб никогаш не е лесно (ВИДЕО)

На четири кола до крај на групната фаза од лигата на шампионите Вардар повторно е лидер во групата по триумфот од 25-20 (14-8) против ППД Загреб. Сега Вардар има 14 бода, исто колку и Кјелце но „црвено-црните” имаат подобра вкупна гол разлика. Илија Абутовиќ смета дека иако навидум изгледаше како лесен меч, на теренот не било така. Погледнете…