Абутовиќ: Многу ми значи признанието за најдобар дефанзивец, благодарност до целиот тим! (ВИДЕО)

Вардар одигра уште еден одличен СЕХА Ф4 турнир и стигна до својата четвртта титула во ова натпреварување. Еден од столбовите на вардаровата одбрана секако беше Илија Абутовиќ кој водеше рововска битка со противничките ракометари. Неговата пожртвуваност беше наградена и со титулата најдобар дефанзивец, за која посебно се заблагодари на својата екипа.
Целосната изјава на Илија Абутовиќ погледнете ја на следново видео.