Абутовиќ за 24Ракомет ТВ: Имаме срце, карактер и најдобар тренер на свет (ВИДЕО)

Вардар испиша историја во македонскиот ракомет станувајќи првата машка екипа која ја освоила титулата во Лигата на шампионите совладувајќи го тимот на ПСЖ (24-23). Илија Абутовиќ , столбот на одбраната на Вардар не ги криеше емоциите и пофалбите за тренерот и соиграчите од клубот по освојувањето на титулата. Целосната изјава погледнете ја во видеото подолу